2. Други спортове
  3. Боби Иванов и Тошко Ангелов бяха определени за най-добрите колоездачи в България

Двама състезатели на пловдивския велоклуб „Цар Симеон 1898” – Борислав Иванов и Тодор Ангелов, бяха избрани сред най-добрите колоездачи на изминалата 2009 година в традиционната анкета на специализирания сайт за колоездене Рrobike-bg.com. Боби се нареди на второ място сред бегачите до 23-годишна възраст и на 9-о място в категория елит заради отличните си изяви през миналия сезон.

В него Борислав Иванов спечели бронзов медал в индивидуалното бягане по часовник и остана шести в общия старт на Балканското първенство в Турция при състезателите до 23-годишна възраст. Отделно Иванов стана втори в общия старт на републиканското първенство, втори от българите до 23 години в Международната колоездачна обиколка на България и 9-и в Обиколката на Централна Европа, състезание от веригата „Юръп тур” на територията на Унгария и Словакия.

Имащият редовна картотека в БКС за „Цар Симеон 1898” в състезанията на шосе Тодор Ангелов пък бе определен за байкър №1 за 2009 година в дисциплината крос кънтри. От 10-те си старта в България Тошко извоюва 4 първи места – в Обиколката на Витоша и на велоралитата в Стара Загора, Велинград и Средна гора. Той взе и 4 втори места- на изкачването на Черни връх, Shambhala Open Cup в Сопот, Крос-тура на остров Тасос и купа „Стара Загора”.

Боби и Тошко бяха получиха специални награди от организаторите. На тържеството присъстваха състезатели, треньори, дейци на колоезденето, журналисти. Наградите бяха връчени от Боян Коцев, почетен председател на БКС, доц. Петър Дойчев, ръководител на катедрата по колоездене в НСА "В. Левски", Стефан Стефанов от БКС и Драгомир Кузов, собственик и директор на фирмата за производство на велосипеди "Веломания" ООД.

Ивайло Габровски от „Несебър” бе обявен за най-добрия български колоездач за 2009 година според резултатите от анкетата на „Пробайк”. За по-любопитните ето и цялата класация от допитването на probike-bg.com за най-добрите в категориите „шосе”, „спускане” и „крос кънтри”:

ШОСЕ

1. Ивайло Габровски /”Несебър”/
– най-напред от българите в ранглистата на ЮСИ /85-и с 141 т./ с шест победи за сезона