2. Други спортове
  3. Бонева се класира за финала на 25 м пистолет за Световната купа в Мюнхен

Бонева се класира за финала на 25 м пистолет за Световната купа в Мюнхен

Другият български представител в сутрешната сесия - Самуил Донков, остана на 30-о място

Българката Антоанета Бонева се класира за финала в дисциплината 25 метра пистолет за жени от Световната купа по спортна стрелба, провеждаща се в Мюнхен, Германия.

Бонева влиза във финала, в който ще участват осем състезателки, с пети резултат. 30-годишната Бонева бе втора след първата част на квалификацията в петък, но в бързата стрелба тази сутрин направи по-слаба трета серия от изстрели, което и отреди общ резултат от 585 точки. В прецизната стрелба в петък Бонева постигна 294 точки, а днес добави още 291. Квалификацията бе спечелена от южнокорейката Минджун Ким, която постигна 589 точки.

Другите две българки в надпреварата не успяха да се доберат до челната осмица. Двукратната олимпийска шампионка Мария Гроздева остана на 25-о място с 578 точки, след като също като Бонева записа по-слаб резултат в бързата стрелба. За разлика от тях обаче Мирослава Минчева подобри представянето си днес и с 290 точки събра 572, с които зае 40-о място в подреждането.

Другият български представител в сутрешната сесия - Самуил Донков, остана на 30-о място в квалификацията на 50 метра пистолет с 552 точки и не се класира за финала. Златния медал грабна кореецът Джонго Джин, който постави световен рекорд от 230.5 точки. Втори остана португалецът Жоао Коща с 228.3 точки, а бронзът бе спечелен от сърбина Димитре Гъргич с 209 точки.

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София

Добро представяне на българските бадминтонисти

Четири гимнастички от ансамбъла спират със спорта

Новината обяви президентът на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева

Стефани Стоева спечели титлата на международния турнир по бадминтон в София

На финала Стефани Стоева постигна успех над третата поставена Гергана Павлова

Налбантова е 4-а поставена на Световното първенство по бадминтон до 19 г.

Шампионатът ще се проведе от 7 до 13 октомври в Нанчан (Китай)

Изненада! Отмениха световния рекорд на Цанко Цанков

Преплува ли в крайна сметка Цанко 120 км по Дунав?

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова