2. Други спортове
  3. Борис Йотов ще се бори за медал на финала на Световното по гребане

Борис Йотов ще се бори за медал на финала на Световното по гребане

Рекордите на гребния канал в Пловдив продължават да падат, като най-добрите постижения на Световни първенства за мъже и жени до 23 години вече са 15

България ще има участник във финал на Световното първенство по гребане за мъже и жени до 23 години, което се провежда в Пловдив.

Борис Йотов направи отлична гонка в полуфиналите на мъжкия скиф, като се пребори за третото място, което му даде възможност да участва в битката за разпределение на медалите. Победител в неговата серия стана канадецът Тревор Джоунс. Финалът с участието на Борис е в 12.25 часа утре.

Останалите български лодки, които гребаха на полуфиналите ще участват във финал Б. Най-близо до класиране за последната гонка беше Десислава Георгиева, която остана 4-та в своята полуфинална серия. Б финалът с нейно участие е в 09.25 часа в неделя.

Мъжката ни двойка скул Рангел Кацарски и Марио Симеонов завърши 6-та в своята полуфинална гонка и в 09.10 часа утре ще гребе на финал Б.

Иван Колев (скиф, лека категория) остана пети във финал Е.

Междувременно рекордите на гребния канал в Пловдив продължават да падат, като най-добрите постижения на Световни първенства за мъже и жени до 23 години вече са 15.

Изненада! Отмениха световния рекорд на Цанко Цанков

Преплува ли в крайна сметка Цанко 120 км по Дунав?

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова