2. Други спортове
  3. Борците ни започнаха битката за Париж 2024

Борците ни започнаха битката за Париж 2024

Георги Иванов с категорична победа на старта

Българският представител в най-тежката категория в класическия стил (130 кг.) Георги Иванов започна с категорична победа на олимпийската квалификация в Баку. Националът ни надделя с технически туш 10:0 над Борис Петрушич (Сърбия).

При 77-килограмовите Стоян Кубатов също започна с впечатляваща победа - 9:0 над Оливер Крюгер (Дания). Българинът записа седем точки още в първите две минути. По-късно днес Иванов ще се изправи срещу азербейджанеца Бека Канделаки в четвъртфинален двубой.

За съжаление, във втората си битка за деня той загуби от Золтан Елевай (Унгария) с критерий за последна отбелязана точка при резултат 1:1.

В категория до 67 килограма в класическия стил Абу-Муслим Амаев допусна поражение на старта на олимпийската квалификация в Баку. Двукратният бронзов медалист от европейски първенства отстъпи пред Парвиз Насибов (Украйна) с резултат 5-1 точки.

Николай Илиев: Никой не може да отнеме постиженията на Цанко Цанков