2. Други спортове
  3. Борците от АСК Сливен се завърнаха с отличия от шампионата за момчета

Борците от АСК Сливен се завърнаха с отличия от шампионата за момчета

Борците от АСК Сливен спечелиха един сребърен и четири бронзови медала от Държавното лично първенство в свободния стил за момчета, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.

Надпреварата се проведе в Димитровград, където участваха състезатели от всички клубове в страната.

От Сливен най-добре се представи Валентин Красимиров, който спечели сребро в категория до 66 килограма. На трети места се наредиха Мартин Валентинов – 35 килограма, Михаил Георгиев - 42 килограма, Галин Георгиев – 59 килограма и Иван Златев при най-тежкитев категорията над 85 килограма.

Индивидуалните призове станаха притежание на Въльо Стойков от "Берое" /Стара Загора/ за най-техничен състезател и Мехмед Шериф от СК "Кубадън" /Лозница/ за най-резултатен състезател.

Испанец е световен шампион в бягането по часовник при мъжете до 23 години

Йордан Петров с 57-мо място

Бургас приема Европейски фестивал по гимнастика "Golden Age Gym Festival 2024"