2. Други спортове
  3. Брадли Уигинс бе избран за спортист на годината във Великобритания

Брадли Уигинс бе избран за спортист на годината във Великобритания

Носителката на златния медал в седмобоя от Игрите в Лондон Джесика Енис остана втора, а трети е олимпийският шампион по тенис Анди Мъри

Победителят в колоездачната обиколка на Франция и олимпийски шампион в бягането по часовник Брадли Уигинс беше избран за спортист на 2012-та година във Великобритания в анкетата на телевизия Би Би Си. Той беше награден от херцогинята на Кембридж Кейт Мидълтън. Носителката на златния медал в седмобоя от Игрите в Лондон Джесика Енис остана втора, а трети е олимпийският шампион по тенис Анди Мъри.

Ямайският спринтьор Юсейн Болт получи наградата за чуждестранна спортна личност за трети път, след като защити титлите си на 100, 200 метра и в с щафетата 4 по 100 метра. За отбор на годината бяха избрани олимпийският и параолимпийски състави на Великобритания, които спечелиха общо 185 медала от Игрите. Кейт Мидълтън връчи награда за постижения в спорта на шефа на организационния комитет на олимпийските игри в Лондон 2012 Себастиан Коу.

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София

Добро представяне на българските бадминтонисти

Четири гимнастички от ансамбъла спират със спорта

Новината обяви президентът на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева

Стефани Стоева спечели титлата на международния турнир по бадминтон в София

На финала Стефани Стоева постигна успех над третата поставена Гергана Павлова

Налбантова е 4-а поставена на Световното първенство по бадминтон до 19 г.

Шампионатът ще се проведе от 7 до 13 октомври в Нанчан (Китай)

Изненада! Отмениха световния рекорд на Цанко Цанков

Преплува ли в крайна сметка Цанко 120 км по Дунав?

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова