2. Други спортове
  3. Бронз за Силвия Митева на бухалки

Бронз за Силвия Митева на бухалки

Силвия Митева спечели бронзов медал на финала на бухалки на турнира от Световната купа по художествена гимнастика в португалския град Портимао.

За своeто изпълнение най-добрата ни гимнастичка получи оценка от 27.925 точки. Пред българката завършиха само рускините Дария Кондакова и Дария Дмитриева. На другите уреди Митева е 4-та на лента и 7-ма на обръч и на топка.

Националният ансамбъл за жени на България по художествена гимнастика заe пето място във финала на 5 топки и 8-мо място на 2 обръча и 3 ленти. Отборът в състав Ренета Камберова, Михаела Маевска, Цветелина Найденова, Елена Тодорова, Христина Тодорова и Катрин Велкова получи оценка на 5 топки 26.475 точки, а на 2 обръча и 3 ленти -25.175 точки, след като направиха няколко грешки и в двете съчетания и се наредиха съответно пети и осми.

На 5 топки титлата спечели Русия с 28.350 точки, пред Израел с 27.300 и Италия с 26.900 точки. На обръчи и ленти отново победи ансамбълът на Русия с 27.950 точки, следван от Италия с 27.650 точки, и Беларус с 26.950 точки.

Силвия Митева направи малки грешки и се класира 7-ма на финалите на топка с 26.900 точки и на обръч с 25.850 точки. След съчетанието си на топка тя раздаде автографи на местните фенове. На лента Митева е четвърта с оценка 27.650 точки. Олимпийската и световна шампионка Евгения Канаева (Русия) спечели финалите на обръч и топка съответно с 29.125 точки и 29.200 точки.

Втора и на двата уреда остана победителката в многобоя Даря Кондакова (Русия) съответно с 28.225 и 28.625 точки. Трета на обръч е Аля Гараева (Азербайджан) с 27.825 точки, а на топка - Мелитина Станюта (Беларус) с 28.175 точки. На бухалки призовата тройка е Даря Кондакова с 28.950 точки, Даря Дмитриева с 28.100 и Силвия Митева с 27.925 точки, а на лента победи Кондакова с 28.725 точки, пред Дмитриева с 27.850 и Любов Чаркашина (Беларус) с 27.775 точки.