2. Други спортове
  3. Бронзов медал за България на световното по Ракетлон

Бронзов медал за България на световното по Ракетлон

Отлично в аматьорския шампионат се представиха Бистра Манева и Костадин Симеонов, които спечелиха бронзов медал сред 64–те смесени двойки

Във Вроцлав (Полша) се проведе Световното първенство По Ракетлон на двойки (мъже , жени и смесени двойки), а след това се проведе и отборният шампионат. Представители на 24 страни оспорваха шампионската титла.

Състезанията бяха категоризирани като Елит, в които имаха право на участие само първите 16 двойки от Световната ранглиста, а в тях се класираха Стелян Станков и Николай Ангелов, които заедно спечелиха бронзов медал на двойки мъже, а на смесени двойки Стелян Стаков с Елизабет Сиихофер (Австрия) и Николай Ангелов с Лилиян Друве(Швеция), заеха 4-то  и 6-то място в крайното класиране.

Отлично в аматьорския шампионат се представиха Бистра Манева и Костадин Симеонов, които спечелиха бронзов медал сред 64 – те двойки, състезаващи се при смесените двойки.

Много добре, макар че не спечелиха медали се представиха братята Стоил и Димитър Жилеви, както и Янош Брогли, които достигнаха до 1/4 финали в аматьорския шампионат.

При жени двойки Бистра Манева с партньорка от Англия се класира на 6-то място. С две победи с партньорка от Швеция е Кремена Йотова.

В отборния шампионат след загуба в първият кръг срещу световните шампиони от Германия, и след победи над Чехия, Унгария и Турция се класирахме на 9-то място от 16-те в Елитните дивизии.

С нов тригодишен мандат в Управителния съвет на Световната Ракетлон Федерация с 9 члена беше избран проф. д-р Пюзант Касабян.
Насар ляга под ножа след световното

Проблемите във федерацията не ме разсейват, казва звездата във вдигането на тежести

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024