2. Други спортове
  3. Буря измъчи бегачите в Adventure Sky Run

Буря измъчи бегачите в Adventure Sky Run

Няколко часа след старта в Боровец, заваля проливен дъжд, а планината стана прекалено опасна

Силен вятър, дъжд и гръмотевици измъчиха 154-те участници в най-високото планинско бягане на Балканите Adventure Sky Run. Няколко часа след старта в Боровец, заваля проливен дъжд, а планината стана прекалено опасна. За да не рискуват здравето на състезателите, организаторите ги спряха временно на подкрепителните пунктове "Кобилино бранище" и "Рибни езера". До този момент през финала на ЦПШ "Мальовица" бяха минали най-бързите 15 атлети. До края на контролното време в 19.30 часа, след 54 км в най-високата част на Рила, трасето преодоляха 98 души - 13 жени и 85 мъже.

На финала те бяха приветствани от публиката и от екстремната бегачка Антония Григорова, която преди месец пробяга разстоянието между Ком и Емине. Заради лошото време 47 мъже и жени приключиха бягането си на Кирилова поляна и ще получат от организаторите медал за храброст. Двигателят на състезанието Велислав Велков от Adventure Sky Run Club и Adventure Shop направи всичко необходимо, за да няма пострадали и около 20 състезатели бяха извозени с автобуси от високата част на Рила до Боровец.
Победител в надпреварата при мъжете стана Константин Василев с време 7:33:25, следван от Александър Спасов (7:55:15) и Александър Стойковски (8:06:46). При жените най-бърза беше Мария Николова (9.22:58), следвана от Тоня Цвяткова (10:21:46) и Мая Петрова (10:56:54).

Най-бързият при мъжете стартира в Adventure Sky Run след двуседмичен подготвителен лагер на Белмекен.

"Доволен съм от състезанието, но времето не беше добро - каза шампионът. расето беше тежко и красиво - най-красивото, на което съм бягал. По принцип предпочитам по-късите дистанции до 35-40 километра, но успях да се представя добре. От 10-годишен се занимавам със спортно ориентиране и бягането е част от живота ми. Ако съм здрав ще участвам и следващата година и ще се опитам да подобря значително времето си. По трасето, около 25-я километър, получих болки в левия ахилес, които ме затрудниха при качванията", каза Василев.

Победителката при жените Мария Николова пристигна в Рила, след като само седмица по-рано участва в най-известното състезание по ултрамаратони в Европа - обиколката на Монблан. Мария Николова завърши в Алпите на девето място, след като пробяга 170 км и записа 10 000 м положителна денивелация.

"Времето на Монблан беше по-лошо, отколкото тук - имаше дъжд, сняг и вятър - каза шампионката. Финиширах девета при жените с време от 29 часа, което е мой личен рекорд. Миналата година пробягах разстоянието за 33 часа. В Adventure Sky Run се включих без да съм възстановена напълно, но съм доволна от представянето си", каза още Николова.

Антон Коджабашев за втори път фалира българските щанги

Насар оглави опозицията, която да спасява спорта

Карлос Насар тръгва да спасява федерацията по вдигане на тежести

Олимпийският шампион обеща, че ще направи всичко възможно

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година