2. Други спортове
  3. Чепаринов бие на Европейската клубна купа по шахмат

Чепаринов бие на Европейската клубна купа по шахмат

Българският гросмайстор Веселин Топалов не участва в четвъртия кръг, в който СОКАР (Азербайджан) победи Клиши (Франция) с 4:2 точки

Иван Чепаринов спечели партията си от четвъртия кръг на Европейската клубна купа по шахмат в Родос (Гърция) и помоган на отбора си Ростов (Русия) до победи с 6:0 Тамер (Финландия). Чепаринов победи с черните фигури на 49-ия ход Яне Мертанен. Ростов е осми във временното класиране с 6 мач-точки.

Българският гросмайстор Веселин Топалов не участва в четвъртия кръг, в който СОКАР (Азербайджан) победи Клиши (Франция) с 4:2 точки. Защитаващият титлата си тим на СОКАР е начело във временното класиране с пълен актив от 8 мач-точки.

Друг български гросмайстор Кирил Георгиев победи с белите Асаф Гивон (Израел) на трета дъска и допринесе за успеха на Падуа с 4:2 над Кфар Саба (Израел). Италианският отбор е 12-и с 6 мач-точки.

Българинът Красимир Русев от италианския тим Болоня загуби партията си срещу Бенжамин Бок (Белгия). Болоня отстъпи с 2:4 пред Амай (Белгия) и е на 24-о място с 4 мач-точки.

10-и юбилеен турнир „Морски звезди“ и Приз „Меглена Михайлова“

Той ще се проведе на 12 и 13 октомври

Цанко Цанков: В основата на атаката срещу мен са българи

Плувецът говори за скандалите с рекордите му от последните седмици

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София