2. Други спортове
  3. Чепаринов и Бербатов с по две ремита в двойния кръг

Чепаринов и Бербатов с по две ремита в двойния кръг

Днес е предпоследният осми кръг на Банско Оупън 2010

Изиграха се шести и седми кръг на най-силния открит турнир по шахмат в България "Банско Оупън 2010". Шампионът на Армения ГМ Аветик Григорян и сребърният медалист на Израел ММ Тамир Набати поведоха в генералното класиране с 6,0/7.

Те са само на половин точка пред най-добре класираният български шахматист в момента, международен майстор Григор Григоров, както и шампионът на Македехия ГМ Владимир Георгиев и шампионът на Гърция ГМ Йоанис Николаидис.

Чепаринов и Бербатов направиха по две ремита в двойния кръг. Секундантът на Веселин Топалов раздели точките с ГМ Даниелсен (Исландия) и ГМ Савченко (Русия), а братовчедът на Димитър Бербатов завърши реми с Георгис Канакарис и Александрос Доунис (Гърция).

Така Чепаринов запази шансовете за първо място и медал, а Бербатов застана начело сред младежите. При жените водач е ММ Силвия Колас (Франция), следвана от ММж Ива Виденова, ММж Адриана Николова и ММ Сопио Гветадзе (Грузия).

Днес е предпоследният, осми кръг на Банско Оупън 2010. На първите дъски ще се състои българско дерби, ГМ Иван Чепаринов ще играе с белите срещу шампиона по блиц ММ Радослав Димитров. Най-добре класираният до момента български състезател ММ Григор Григоров ще срещне ГМ Георгиев (Македония), а Киприан Бербатов ще премери сили с нетитулувания Ян Галбурд (Израел).

Победа и загуба за България на шахматната Олимпиада

Мъжете постигнаха успех в Будапеща

Цанко Цанков записа световен рекорд на 120 километра без спиране

Родният плувец взе разстоянието от село Ясен до Козлодуй за 18 часа 1 минута и 39 секунди

Николай Илиев: Никой не може да отнеме постиженията на Цанко Цанков