2. Други спортове
  3. Черна гора стартира с победа над Сърбия защитата на европейската титла по хандбал за жени

Франция надви Словакия, а Германия изненадващо падна от Холандия

Защитаващият титлата си Черна гора победи Сърбия с 22:19 (10:8) в първия си мач от група "D" на финалите на Европейското първенство по хандбал за жени в Хърватия и Унгария. Възпитаничките на Драган Аджич имаха превъзходство през цялата среща, но нанесоха решаващия удар със серия от 5:1 гола за осем минути в средата на второто полувреме, след която поведоха с 20:15 и до края нямаха проблеми. С по 5 гола за успеха се отличиха Сузана Лазович и Катарина Булатович. За Сърбия 6 пъти се разписа Андрея Лекич.

В другата среща от групата световните шампионки от 2003 година Франция надделяха над Словакия с 21:18 (7:9). Французойките наваксаха изоставане от 10:12 от началото на второто полувреме и стигнаха до обрат. 6 гола за победата вкара Сираба Дембеле.

В първия кръг в група "С" европейският вицешампион от 2010 година Швеция надделя над Хърватия с 30:28 (17:17). Двубоят беше равностоен до последните 10 минути, в които скандинавките вкараха пет гола срещу само един на съперника и поведоха с 30:26 и това беше достатъчно. Изабел Гулден вкара 7 гола за успеха, а за хърватките с по 6 попадения завършиха Андреа Пенежич и Мая Зебич.

В другата среща от групата световните шампионки от 1993 година Германия изненадващо загубиха от Холандия с 26:29 (11:12). Естевана Полман вкара 7 пъти за победителките, а Ким Найджинавичиус и Свеня Хубер реализираха по 6 гола за Бундестима.

Винер обяви защо напусна президентския пост на руската художествена гимнастика

Тя е предлагала поста на олимпийската шампионка Алина Кабаева

Насар ляга под ножа след световното

Проблемите във федерацията не ме разсейват, казва звездата във вдигането на тежести

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024