2. Други спортове
  3. Дарио Каталдо победи в 16-тия етап на колоездачната обиколка на Испания

Дарио Каталдо победи в 16-тия етап на колоездачната обиколка на Испания

Лидер остава Хоаким Родригес, Данаил Петров завърши 175-ти днес

Италианецът Дарио Каталдо спечели 16-ия етап от колоездачната обиколка на Испания, а испанецът Хоаким Родригес от отбора на "Катюша" запази червената фланелка на лидер в главното индивидуално класиране.

Дарио Каталдо измина 183,5-километровото разстояние от Хихон до Куиту Негру за 5:18:28 часа, следван от Томас де Гендт (Белгия) - на 7 секунди, Хоаким Родригес (Испания) - на 2:39 минути, и др.

Хоаким Родригес (Испания) продължава да бъде начело в главното индивидуално класиране с време 63:38:24 часа, следван от Алберто Контадор (Испания) - на 28 секунди, Алехандро Валверде (Испания) - на 2:04 минути, Крис Фрум (Великобритания) - на 4:52 минути, и др.

Българският колоездач Данаил Петров се класира на 175-то място в 16-тия етап на 34:21 минути след победителя Дарио Каталдо.

Данаил Петров е на 174-то място в главното индивидуално класиране от 181 колоездачи на 2:57:05 часа след лидера Хоаким Родригес.

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова

Антон Коджабашев за втори път фалира българските щанги

Насар оглави опозицията, която да спасява спорта

Карлос Насар тръгва да спасява федерацията по вдигане на тежести

Олимпийският шампион обеща, че ще направи всичко възможно

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България