2. Други спортове
  3. Дъжд прекрати състезанието от 2-ия кръг при автомоделите с висока проходимост

Дъжд прекрати състезанието от 2-ия кръг при автомоделите с висока проходимост

52-ма състезатели с 55 модела от 14 клуба в страната взеха участие в състезанието от втория кръг на държавния шампионат по автомоделизъм за радиоуправляеми автомодели с висока проходимост, предаде кореспондент на Novsport.com. Състезателите показаха своите технически и спортни умения в класовете „Бъги 1:8”, „Монстери”, „Тръги” и „Бъги 1:5”. Мероприятието се проведе до хижа „Леденика” във Врачанския балкан през почивните дни.

В съботния ден организаторите от родната ни федерация и местният моделен клуб, предвид мрачните прогнози на синоптиците, проведоха всички квалификационни серии, както и двата полуфинала в клас „Бъги 1:8”.

В неделния ден, когато трябваше да се проведат и финалните гонки, се изля пороен дъжд, който не позволи на състезанието да продължи. Затова според правилника на федерацията, състезателите бяха класирани според постигнатите резултати от проведените квалификации и от полуфиналните серии.

В клас „Бъги 1:8” победител стана козлодуйският ас Марио Вутов, следван от Георги Минков от Сопот и Петър Гергов от „Хоби Дик” (София). Тринадесети остана Дамян Петров от Враца, а след него се класираха Валентин Крачунов от „Калето 1” (Мездра) и неговите съотборници Светлин Мишев и Ивелин Иванов.

В клас „Монстери” първи се класира Станимир Станев от „Стелди Еър” (София), следван от Игор Георгиев от Девня и Бисер Вражилов също от „Стелди Еър”.

Шуменският ас Юрий Трънчев се наложи в клас „Тръги”, следван от Владимир Костадинов от „Хоби Дик” (София) и Ангел Ангелов от Шумен. Девети пък финишира Александър Томов от Козлодуй.

Станимир Станев победи и в последния клас „Бъги1:5”, следван от двамата състезатели от Девня Слав Братоев и Стоян Радков. Мартин Дамянов от Враца се класира на 5-то място в този клас.

Следващото състезание на автомоделистите, от втория кръг на Държавния шампионат за електромодели, ще се проведе на 18-и и 19-и юли в гр.Левски.