2. Други спортове
  3. Детройт се отдалечи от плейофа след нова загуба

Детройт се отдалечи от плейофа след нова загуба

Джейсън Спеца наниза десетата си шайба за последните десет мача за Отава

Пол Кария вкара първите си два гола в домакинска среща след повече от 15 месеца голова "суша" за победата на Сейнт Луис с 4:3 с дузпи над Детройт в двубой от НХЛ. Автор на победното попадение от дузпа срещу миналогодишните вицешампиони стана Тимоти Ошие. Анди Макдоналд вкара другия гол за Сейнт Луис, докато за Детройт точни бяха Крис Дрейпър, Павел Датсюк и Валтери Филпула.

Пропускът на Хенрик Зетеберг от дузпа все пак означаваше трета поредна загуба, а едната точка остави Червените криле на девето място в Западната конференция, извън местата за плейофите.

Добрата новина за Детройт е победата на втория в класирането Чикаго с 4:3 след дузпи срещу прекия конкурент на вицешампионите за участие в плейофите Далас. Крис Верстеег бе точен при петата дузпа за отбора на Чикаго, който стигна до продължението с две попадения на Патрик Кейн и едно на Том Брауър.

Джейсън Спеца пък наниза десетата си шайба за последните десет мача за Отава при победата с 3:2 над Калгъри. В десетия си старт за победителите Брайън Елиът спаси 27 удара, с което Сенаторите продължиха чудесната си серия от 12 успеха в последните 13 мача в НХЛ.

Спеца, който асистира на Алекс Ковальов за гол при числено превъзходство в първата третина, покачи във втората част головата си сметка за сезона на 13 попадения. Ярко Рууту бе точен седем минути по-рано, благодарение на което Сенаторите се изравниха с Питсбърг по точки на четвъртото място на изток.

Испанец е световен шампион в бягането по часовник при мъжете до 23 години

Йордан Петров с 57-мо място

Бургас приема Европейски фестивал по гимнастика "Golden Age Gym Festival 2024"