2. Други спортове
  3. Децата на Академик спечелиха първия турнир от Държавното първенство по хокей в зала

Академик Плюс спечели първия турнир от 11-ото Държавното първенство по хокей в зала за деца.

Шест отбора, съставени от момчета и момичета до 12 годишна възраст, се впуснаха в битка за 1-ото място, която се проведе в хандбалната зала на Националната спортна академия в София.

Турнирът от зона „Витоша-Струма” се проведе по системата „Бергер”, като шестте тима играха всеки срещу всеки.

С най-добри показатели в крайното класиране бяха децата на Академик Плюс с 5 победи, втори остана тимът на МГУ с 4 успеха, а трети са децата на Крам Комплекс. Първите два тима (Академик Плюс и МГУ) се класират за заключителната надпревара, която ще се проведе през март в Албена. Останалите 4 отбора в нея ще бъдат определени от турнирите в зона „Добруджа-Мизия” и „Родопи-Тракия”.

Организацията на днешното състезание бе на много високо ниво. В техническата комисия личеше името на Снежина Василева – световна шампионка на България по самбо на първенството в Санкт Петербург.

Испанец е световен шампион в бягането по часовник при мъжете до 23 години

Йордан Петров с 57-мо място

Бургас приема Европейски фестивал по гимнастика "Golden Age Gym Festival 2024"