2. Други спортове
  3. Драматична победа за Монреал

Драматична победа за Монреал

Ню Джърси падна 2:3 след продължение на собствен терен от Филаделфия

Монреал сложи край на поредицата от 14 победи на Вашингтон, след като се наложи над лидерите на Изток с 6:5 след продължение. Томаш Плеканец вкара втория си гол в мача в продължението и сложи край на серията на Вашингтон. Кепитълс бяха на три мача от рекорда в Лигата, който се дължи от Питсбърг през 1992/1993 година- 17 поредни победи.

Вашингтон изоставаше с 2:5 в началото на третата третина, но 18 секунди преди края на срещата Бруукс Лийч изравни за 5:5, с което оформи хеттрика си в двубоя. Освен това той реализира за 1:1 в първата част на мача, а 10 минути преди изравняването вкара и четвъртия гол. Другите два гола за лидерите на Изток отбелязаха Майк Грийн и Никлас Бакстрьом. За Канейдиънс вкараха Скот Гомес, Глен Метрополит, Макс Лапериер и Том Пят, както и Плеканец за 5:2. С тази победа Монреал е 3-и в Североизточната дивизия с 64 точки.

Калъмбъс Блу Джакетс сложи край на серията от девет победи като гост на Сан Хосе и го размаза с 3:0. Стив Мейсън спаси 40 удара към вратата на Блу Джакетс и постигна 14 мач без допуснат гол в кариерата си, което е клубен рекорд. Освен това той държи и най-доброто постижение за вратар-новобранец в Лигата. Рик Неш заби 26-и гол през този сезон, а останалите два бяха дело Джейк Ворасек и Антоан Вермет на празна врата.

Ню Джърси падна 2:3 след продължение на собствен терен от Филаделфия, въпреки че водеше с 2:0 след осем минути игра. Само 30 секунди по-късно обаче Адам Ашъм намали, а Джеф Картър изравни в средата на втората част. 3:27 минути след началото на допълнителното време Флайърс стигнаха до победата благодарение на точния изстрел на Саймън Гание, завършил атака на Кимо Тимонен и Крис Пронгър.

Първи два гола за годината отбеляза Крис Куниц при успеха на Питсбърг с 3:1 над Айлендърс. Пингвините взеха първа победа от три мача насам, след като преди това паднаха от Монреал и Вашингтон. В 10:33 минута на втората третина Куниц откри резултата след пас на Евгений Малкин, а само четири по-късно Малкин удвои преднината на тима след пас на Сергей Гончар. Крайното 3:1 оформи пак Куниц в 54:48 минута след подаване на Бил Герен. За Айлендърс това е осма загуба в последните девет мача.

11-а поредна домакинска победа записа тимът на Анахайм и отборът изравни клубния си рекорд по този показател. Това стана при успеха с 3:2 над Едмънтън. Лошите игри като гости обаче оставят патоците извън зоната на плейофите в Западната конференция. Боби Райън вкара два за Анахайм, а крайното 3:2 фиксира Тод Маршан.

Испанец е световен шампион в бягането по часовник при мъжете до 23 години

Йордан Петров с 57-мо място

Бургас приема Европейски фестивал по гимнастика "Golden Age Gym Festival 2024"