2. Други спортове
  3. Дубов грабна злато от Държавното по борба

Дубов грабна злато от Държавното по борба

Българският национал Владимир Дубов спечели златния медал на държавното лично първенство по борба, което се провежда в тренировъчната зала на "Арена Армеец"

Българският национал Владимир Дубов спечели златния медал на държавното лично първенство по борба, което се провежда в тренировъчната зала на "Арена Армеец". На финала в категория до 60 килограма борецът от клуб Славия-2009, който грабна и приза за най-техничен състезател, се справи без проблеми със съотборникът си Красимир Кръстанов и взе първото място след 2:0, 3:2 в отделните части. Третото мястов категорията поделиха Добромир Симеонов (индивидуално) и СтоянИлиев (НСА-2004).

Абсолютен шампион на турнира стана състезателят в тежка категория Драгомир Стойчев (Добрич), който се наложи над Георги Средков (Локомотив Пловдив) от категория до 96 килограма с 1:0, 2:5, 1:0. Победителят срещна много трудности в последната схватка за пръвия ден, печелейки двете си части след жребий. В първия случай Средков извади синята топка за атака на Стойчев, а във втория съдията изтегли повторно цвета на победителя от клуб Добрич.

Стойчев надделя над Гюрай Хамдиев (Русе) с 1:0, 1:0 във финалната схватка на категория до 120 килограма, а подгласници станаха Веселин Танев (Беласица) и Калоян Колев (НСА-Академик). Средков пък надви на финала Евтим Евтимов (ЦСКА) с 2:0, 1:0, а третото място остана за Ахмед Магомаев (Славия-2009) и Антон Андонов (Варна).

В категория до 55 килохрама Ивайло Димов (Левски) спечели златото в схватка срещу Георги Вангелов (ЦСКА) при резултат 1:0, 5:2. Трети останаха Крум Чучуров (НСА-Академик) и Николай Добрев (ЦСКА).

Христо Христов (Ловеч) спечели държавния шампионат в категория до 66 килограма, след като неговият опонент Георги Златов (Велико Търново) получи контузия във втората част, но загуби и първата с 0:1. Третото място поделиха Димитър Георгиев (НСА-Академик) и Димитър Стоянов (НСА-Академик).

Най-резултатният състезател в турнира Мирослав Киров (НСА-Академик) спечели финала в категория до 74 килограма срещу Емин Еминов (Тракиец) с 1:0, 1:0. На трето място останаха Дженгис Еюбов (Русе) и Пламен Киров (НСА-Академик).

В категория до 84 килограма Иван Деливерски (Локомотив Пловдив) спечели единственото злато за деня със синьо трико. Той се справи с 3:1, 1:0 срещу Милан Благоев (Левски), а трети останаха Неделчо Неделчев (НСА-Академик) и Николай Димитров (Елхово).

Станка Златева (Левски) спечели очаквано първо място при жените. Световната шампионка се справи с лекота с конкуренцията в категория до 72 килограма, а на второ място завърши Хаджер Юмер от Черноморец (Бургас). Нейната съотборничка от бургаския тим Златка Жекова дели третото място с Гюлджан Бехчедова от Кубадън (Лозница).

В категория до 48 килограма победителка стана Елица Янкова от Левски, а втора остана Даниела Дайова от НСА-Академик (София). Пепа Димитрова от Херкулес (Ямбол) и Веселка Тенева от Берое (Стара Загора) са на трето място.

Левски стигна до още едно злато, след като Мими Христова спечели първо място в категория до 55 килограма срещу Виолета Симеонова от Васил и Георги Илиеви (Кюстендил). Екатерина Сардовска от НСА-2004 (София) и Валя Трандева от НСА-Академик (София) делят третото място в категорията.

Елива Васева от Юнак-Локомотив (Русе) спечели първо място в категория до 63 килограма, а втора е Таня Милкова от Черноморец (Бургас). Вяра Гергинова от НСА-2004 (София) и Мюмюне Мехмед от Дан Колов (Севлиево) са на третото място.

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година