2. Други спортове
  3. Дубов и Средков с лесни победи на държавното първенство по свободна борба

Дубов и Средков с лесни победи на държавното първенство по свободна борба

Изненадата дойде от Георги Вангелов, който победи Крум Чучуров от НСА-Академик с 2:0

Владимир Дубов и Георги Средков спечелиха очаквано титли в своите категории от първия ден на държавното първенство по борба в свободен стил, което прие близо 260 спортисти в тренировъчната зала на "Арена Армеец". Дубов, който се състезава за Славия-2009, се справи без особени проблеми срещу Стефан Иванов от НСА-Академик и спечели златото с 2:0 части (5:2, 7:1). Средков пък взе първата титла за деня, след като не допусна точка и се наложи с 2:0 (1:0, 1:0) срещу своя съотборник в Локомотив Пловдив Атанас Газепов.

Изненадата дойде от Георги Вангелов, който победи Крум Чучуров от НСА-Академик с 2:0 (1:0, 1:0) във финала на категория до 55 килограма. 187 борци в класическия стил от 25 клуба ще стартират в неделя на държавния шампионат. На тепиха ще излязат всички национали, с изключение на контузения Явор Янакиев. В надпреварата ще се включат и жените от последните три категории.

категория до 55 кг:
1. Георги Вангелов (инд.) - 2. Крум Чучуров (НСА-Академик) - 2:0 (1:0, 1:0)
3. Владимир Тумпаров (Армеец-ЦСКА)
3. Валери Златов (НСА-Академик)

категория до 60 кг:
1. Владимир Дубов (Славия-2009) - 2. Стефан Иванов (НСА-Академик) - 2:0 (5:2, 7:1)
3. Шюкри Шюкриев (ЦСКА)
3. Стоян Илиев (инд.)

категория до 66 кг:
1. Николай Куртев (Руен) - 2. Димитър Георгиев (НСА-Академик) - 2:0 (3:1, 1:0)
3. Михаил Янев (НСА-Академик)
3. Ахмед Али (Левски)

категория до 74 кг:
1. Мирослав Киров (Армеец-ЦСКА) - 2. Светослав Димитров (Бургас) - 2:1 (0:1, 4:0, 2:0)