2. Други спортове
  3. Два медала за България от европейското по аматьорски MMA

Два медала за България от европейското по аматьорски MMA

Марио Добричков спечели сребро, Валери Величков - бронз

Националният отбор на България по аматьорски ММА се завърна от Русия с две отличия. Марио Добричков и Валери Великов спечелиха медали в своите категории – до 84кг. и до 65кг.

В първия открит Еврпейски турнир по аматьорски ММА, организиран в Санкт Петербург, България бе представена с национален отбор от петима ММА бойци, от които Добричков извоюва сребърен медал, а Великов спечели бронзов.

Европейското първенство се прослави с голям интерес като участие в шампиоаната взеха 25 държави. Въпреки силната конкуренция, нашите момчета представиха България достойно и предизвикаха интереса на много международни мениджъри от ММА спорта.

На европейския ринг, страната ни беше представена от:
- Марио Атанасов Добричков от Бушидо – Ямбол, категория до 84кг. - Сребърен медал.
- Валери Владимиров Великов от клуб Респект - Русе, категория до 65кг. - Бронзов медал.
- Пламен Иванов Бъчваров от КБС - Горна Оряховица, категория до 70кг.
- Александър Венциславов Евстатиев от Десант - Варна, категория до 77кг.

- Симеон Станимиров Кючуков от Wаrriоr – Поморие, категория над 93кг.

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София

Добро представяне на българските бадминтонисти

Четири гимнастички от ансамбъла спират със спорта

Новината обяви президентът на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева

Стефани Стоева спечели титлата на международния турнир по бадминтон в София

На финала Стефани Стоева постигна успех над третата поставена Гергана Павлова

Налбантова е 4-а поставена на Световното първенство по бадминтон до 19 г.

Шампионатът ще се проведе от 7 до 13 октомври в Нанчан (Китай)

Изненада! Отмениха световния рекорд на Цанко Цанков

Преплува ли в крайна сметка Цанко 120 км по Дунав?

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова