2. Други спортове
  3. Два туша на финалите по борба в София

Два туша на финалите по борба в София

Първенството продължава днес със схватките в класическия стил

Два туша бяха регистрирани на финалите от държавния шампионат по свободна борба в "Арена Армеец", предаде БГНЕС. В кат. до 60 кг Владимир Дубов (Славия 2009) победи Стефан Иванов (НСА Академик), а Милан Благоев (Славия 2009) се наложи над Валентин Софияди (инд.) при 84-килограмовите.

При тежките до 120 кг Драгомир Стойчев (Севлиево) спечели без борба, след като съперникът му Николай Щерев (Славия 2009) не излезе на тепиха поради контузия. При 96-килограмовите Георги Средков надделя над Атанас Газепов (Локомотив Пд), а при най-леките Георги Вангелов (инд.) спечели срещу Крум Чучуров (НСА Академик) с 2:0 (1:0, 1:0).

В кат. до 66 кг шампион стана Николай Куртев (Руен) след 0:2 части срещу Димитър Георгиев (НСА Академик). При 74-килограмовите Мирослав Киров (Армеец ЦСКА) надделя над Светослав Димитров (Бургас). Преди това Киров се наложи и над Леонид Базан, който се състезава в по-горната за него категория.

Първенството продължава днес със схватките в класическия стил и с останалите категории при жените.

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София

Добро представяне на българските бадминтонисти

Четири гимнастички от ансамбъла спират със спорта

Новината обяви президентът на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева

Стефани Стоева спечели титлата на международния турнир по бадминтон в София

На финала Стефани Стоева постигна успех над третата поставена Гергана Павлова

Налбантова е 4-а поставена на Световното първенство по бадминтон до 19 г.

Шампионатът ще се проведе от 7 до 13 октомври в Нанчан (Китай)

Изненада! Отмениха световния рекорд на Цанко Цанков

Преплува ли в крайна сметка Цанко 120 км по Дунав?

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова