2. Други спортове
  3. Двата ансамбъла на България с трето място

Двата ансамбъла на България с трето място

След първия ден на турнира от Световната купа в Лисабон нашите момичета са трети във временното класиране

Ансамблите на България за жени и девойки заемат трето място във временното класиране след първия ден на турнира от Световната купа по художествена гимнастика в Лисабон (Португалия).

При ансамблите жени квалификацията в първия ден беше със съчетанието с 5 чифта бухалки. Българките в състав Михаела Маевска, Християна Тодорова, Цветелина Стоянова, Ренета Камберова и Цветелина Найденова бяха последен стартов номер и завършиха състезанието след полунощ.

Възпитаничките на Ина Ананиева наредиха на трето място след много добра игра с оценка 16.400 точки. Води ансмабълът на Русия със 17.450 точки, а на второ място е Украйна с 16.700 точки.

Днес надпреварата продължава със съчетанията на топки и ленти, както и индивидуалната надпревара при девойките и жените.

В индивидуалното при жените България ще бъде представена от Мария Матева и Kристина Ташева. При ансамблите девойки българките изиграха съчетанието си с 5 обръча с малка грешка и се наредиха трети след първото изиграване с оценка 14.300 точки.

Във временното класиране води Русия с 15.900 точки,следвани от Беларус с 14.800 точки. Съчетанието на българския ансамбъл-девойки направи много силно впечатление с композицията и идеята си и се хареса на специалисти и публика.

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София