2. Други спортове
  3. Две титли и още 6 медала за борците ни

Две титли и още 6 медала за борците ни

Две титли, три сребърни и три бронзови медала спечелиха борците ни на старта на турнирите „Дан Колов" и „Никола Петров" в столичната зала „Универсиада"

За първо място се пребори Александър Костадинов в класическия стил. На финала в кат. до 59 кг той надви арменеца Карен Асланян с 2:0.

В свободния стил Леонид Базан (74 кг) поведе на Кристиян Брозовски (Полша) с 1:0, след което съперникът му се отказа.

Със сребро се окичи Милослав Методиев в кат. тежка до 130 кг на класическия стил. Младият ни ас отстъпи пред турчина Гюзел Атила с 0:2. Преди това представителят на южната ни съседка елиминира Хейки Наби (Естония), втори от олимпийските игри Лондон 2012 и настоящ световен шампион. В същата категория Любомир Димитров се пребори за бронза след 2:0 срещу Сергей Андрюшик (Русия).

При 75-килограмовите на класическия стил Илиян Георгиев направи отлични борби през дена, а на финала загуби достойно - 1:2 от Арсен Джулфалакян (Армения), втори от олимпийските игри Лондон 2012 и трети от последното световно.

Втора е и Евелина Николова (55 кг) при жените.

Световният вицешампион в свободния стил Владимир Дубов (61 кг) завърши турнира с бронз, като в малкия финал не остави никакви шансове на арменеца Нарек Наксоян - 10:3. Бронз взе и Радослав Василев (59 кг) при класиците след 3:0 срещу Джо Бетерман (САЩ).

Турнирът бе официално открит днес от зам.-министъра на спорта Йордан Йовчев.

Утре схватките продължават с останалите категории. Началният час на схватките е 9 ч.

10-и юбилеен турнир „Морски звезди“ и Приз „Меглена Михайлова“

Той ще се проведе на 12 и 13 октомври

Цанко Цанков: В основата на атаката срещу мен са българи

Плувецът говори за скандалите с рекордите му от последните седмици

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София