2. Други спортове
  3. Дюамел и Радфорд поведоха след кратката програма на Скейт Канада

Дюамел и Радфорд поведоха след кратката програма на Скейт Канада

Представителите на домакините получиха оценка от 69.57 точки

Бронзовите медалите от световното първенство Мегън Дюамел и Ерик Радфорд поведоха след кратката програма при спортните двойки на втория турнир от сериите Гран При по фигурно пързаляне - "Скейт Канада". Представителите на домакините получиха оценка от 69.57 точки. Италианците Стефания Бертон и Ондрей Хотарек са втори, следвани от китайците Вънцзин Суй и Цун Хан. Бертон и Хотарек получиха 69.38 точки, а китайската двойка остана с 69.02 точки.

При жените кратката програма спечели американката Грейси Голд с 69.45 точки, което е нов неин най-добър резултат. След нея останаха 15-годишната Юлия Липницкая (Русия) с 66.89 точки и бронзовата медалистка от световното първенство през 2012-а година Акико Сузуки (Япония) с 65.76 точки. Олимпийските шампиони Теса Виртю и Скот Моър (Канада) са първи при танцовите двойки след кратката програма. Световните вицешампиони получиха оценка от 73.15 точки за своето изпълнение.

Кейтлин Уивър и Андрю Поже (Канада) са втори със 73.15 точки, следвани от Медисън Хубъл и Закари Донахю (САЩ) с 60.92 точки. Световният шампион Патрик Чан очаквано поведе пред родна публика след първото изпълнение при мъжете. Той изпълни един четворен скок и беше оценен с 88.10 точки. Японците Нобунари Ода и Юзуру Ханю за съответно втори и трети с 80.82 и 80.40 точки. Американецът Джереми Абър е четвърти засега със 74.58 точки. "Скейт Канада" продължава тази нощ с волната програма в четирите категории.

10-и юбилеен турнир „Морски звезди“ и Приз „Меглена Михайлова“

Той ще се проведе на 12 и 13 октомври

Цанко Цанков: В основата на атаката срещу мен са българи

Плувецът говори за скандалите с рекордите му от последните седмици

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София