2. Други спортове
  3. Европейската клубна купа по шах ще се проведе в Калитеа

Европейската клубна купа по шах ще се проведе в Калитеа

Участват повече от 600 състезатели, 23 от които с ЕЛО над 2700 и 80 с ЕЛО над 2600. Общият брой на гросмайсторите е 168, сред които личат имената на победителя от Мтел Мастърс ГМ Васили Иванчук, норвежкото дете чудо ГМ Магнус Карлсен, победителят от Корус 2008 ГМ Левон Аронян, руският шахматист номер 1 ГМ Александър Морозевич.

Европейската Клубна Купа по шах, еквивалентът на Шампионската Лига във футбола, ще се проведе в Калитеа, Гърция, от 16-и до 24-и октомври. Участват повече от 600 състезатели, 23 от които с ЕЛО над 2700 и 80 с ЕЛО над 2600. Общият брой на гросмайсторите е 168, сред които личат имената на победителя от Мтел Мастърс ГМ Васили Иванчук, норвежкото дете чудо ГМ Магнус Карлсен, победителят от Корус 2008 ГМ Левон Аронян, руският шахматист номер 1 ГМ Александър Морозевич, съперникът на Топалов за полуфиналния мач на световно първенство ГМ Гата Камски и т.н.

България ще бъде представена от 4-а състезатели. ГМ Иван Чепаринов ще се състезава за миналогодишните Европейски шампиони от Линекс Меджик заедно с ГМ Майкъл Адамс, ГМ Руслан Пономариов, ГМ Акопиан и ММ Календарио. Треньорът на националния отбор ГМ Кирил Георгиев е в редиците на ШК Загреб заедно с една от звездите на Мтел Мастърс 2007 - индиецът ГМ Кришнан Сасикиран. Третият ни представител при мъжете е ГМ Йотов с неговия клуб Тесалоники. При жените ГМ Антоанета Стефанова ще участва за Спартак Видное в един отбор с днешната си съперничка на финала на Интелектуалните игри в Пекин, както и малката китайка Ифан Хоу, двете сестри Татяна и Надежда Косинцеви и рускините Овод и Тайрова.

Официална страница на турнира ще бъде шахматен портал Chessdom, където ще бъдат предавани на живо всички партии на българските състезатели. От организаторите са приготвили ежедневно предаване на живо от залата за пресконференции. Също така топ състезателите ще бъдат настанени в стаи с лични плувни басейни, а за гостите са приготвени видео стени, WiFi зони и вечерни шоу програми.

Победа и загуба за България на шахматната Олимпиада

Мъжете постигнаха успех в Будапеща

Цанко Цанков записа световен рекорд на 120 километра без спиране

Родният плувец взе разстоянието от село Ясен до Козлодуй за 18 часа 1 минута и 39 секунди

Николай Илиев: Никой не може да отнеме постиженията на Цанко Цанков