2. Други спортове
  3. Езда: България стана балкански отборен шампион

Езда: България стана балкански отборен шампион

В Шумен завърши международния турнир по всестранна езда в категория една звезда, който определи и балканският шампионат в дисциплината. Това е Моника Холдиш от Румъния с кон Питику, предаде БТА.

Тя събра 55.20 наказателни точки след второ място в обездката, първо в кроса и пето в прескачането на препятствия. Зад нея са двама българи - Борислав Минчев с Вергил 66.63 наказателни точки (седмо място в обездка, трето в кроса и второ в прескачането на препятствие) и Здравко Георгиев с Темп - 79.43 наказателни точки (трето място в обезката, четвърто в кроса и трето в прескачането на препятствия).

Отборно балкански шампион е България в състав Светлин Иванов, Здравко Георгиев и Борислав Минчев с 248.36 наказателни точки, пред Румъния с 1157.25 наказателни точки и Турция с 1260.20 наказателни точки. В международния турнир категория 1 звезда - на първите три места се класираха българи.

Първи е Светлин Иванов с Винпром с 57.91 наказателни точки, пред Мирослав Илиев с Нагар с 63.19 наказателни точки и Здравко Георгиев с Трапер с 67.42 наказателни точки. Състезанието бе с награден фонд 3500 евро плюс 3600 лева, като основната част - 2500 евро си разпределиха призьорите от балканското първенство.
Победа и загуба за България на шахматната Олимпиада

Мъжете постигнаха успех в Будапеща

Цанко Цанков записа световен рекорд на 120 километра без спиране

Родният плувец взе разстоянието от село Ясен до Козлодуй за 18 часа 1 минута и 39 секунди

Николай Илиев: Никой не може да отнеме постиженията на Цанко Цанков