2. Други спортове
  3. Фехтовка: Решетников и Вецали са първите европейски шампиони в Пловдив

Фехтовка: Решетников и Вецали са първите европейски шампиони в Пловдив

Руснакът Вениямин Решетников и италианката Валентина Вецали са първите европейски шампиони по фехтовка на първенството на Стария континент, което се провежда в Пловдив.

На финала на сабя за мъже руснакът Вениямин Решетников победи на финала Жюлиен Пийе /Франция/ с 15:14 туша. Носители на бронзови медали на сабя станаха Джанпиеро Пасторе /Германия/ и Бьорн Хюбнер /Германия/. На финала на рапира за жени италианката Валентина Вецали победи Катя Вахтер /Германия/ с 15:8. Носителки на бронзови медали станаха Габриела Варга /Унгария/ и Ариана Ериго /Италия/.

Валентина Вецали в Пловдив спечели своята четвърта европейска титла и неслучайно е смятана за рапиристка номер едно в света за всички времена. Валентина Вецали има три златни олимпийски медала и пет световни титли.

И един любопитен факт - 35-годишната Валентина Вецали спечели своята първа европейска титла в Пловдив преди 11 години, но не бе ставала европейска шампионка от 2001 година.