2. Други спортове
  3. ФК Тича Хьорман спечели и втория кръг на Държавното първенство по плажен футбол в София

Въпреки неблагоприятните метеорологични условия и неспиращия дъжд, днес завърши ІІ-ят кръг от Държавното първенство по плажен футбол на Rakovski Beach Arena в град София на стадион „Раковски”.

ФК  Тича Хьорман спечели и втория кръг на Държавното първенство по плажен футбол в София

Въпреки неблагоприятните метеорологични условия и неспиращия  дъжд, днес завърши ІІ-ят кръг от Държавното първенство по плажен футбол на Rakovski Beach Arena в град София на стадион „Раковски”.

За втори  пореден път на финала се срещаха  вечните съперници за първото  място ФК Тича Хьорман (Варна) и ФК Академика – Микс (София). След продължения варненците победиха с 6:5 .

ФК Миринекс (Русе) обърна ФК Глухите в оспорвана борба за третото място с 9:6. Полицаите от отбора на ФК Спортна асоциация – МВР (София) нямаха късмет на собствен терен и загубиха мача за 5-то и 6-то място от дебютантите тази година ФК Варнески момчета с 1:2 голова разлика.

Финалният кръг ще бъде в к.к. Абена от 05 – 06 септември 2009г., на който ще стане ясно шампионът на Държавното първенство.

Шампионатът по плажен футбол се организира от Комисията  по плажен футбол към БФС, с партньорството на минерална вода Девин и спортната  екипировка Legea. ent.

Временно класиране след II-ия кръг:

1. ФК „Тича Хьорман”  Варна с 12 точки.
2. ФК „Академика  Микс” София с 10 точки.
3. ФК „Миринекс”  Русе с 7 точки.
4. ФК „Спортна  асоциация – МВР” с София  с 5 точки.
5. ФК „Глухи”София  с 5 точки.
6. ФК „Варненски  момчета” Варна с 3 точка.