2. Други спортове
  3. Фрум си осигури победата в "Тур дьо Франс" след трето място на часовника

Фрум си осигури победата в "Тур дьо Франс" след трето място на часовника

Фрум завърши на цели 25 секунди пред втория в генералното класиране Ригоберто Уран

Британецът Крис Фрум практически си осигури спечелването на колоездачната обиколка на Франция "Тур дьо Франс" за трета поредна година и за общо четвърти път след 2013, 2015 и 2016 година.

Фрум даде трето време в днешния предпоследен 20-и етап по часовник - 22,5 километра по улиците на южния френски град Марсилия. Състезателят на "Скай" остана на шест секунди от победителя Мачей Боднар (Полша), но завърши на цели 25 секунди пред втория в генералното класиране Ригоберто Уран и вече има аванс от 54 секунди пред колумбиеца.

Така само чудо може да раздели Фрум от това да триумфира с жълтата фланелка по улиците на Париж в утрешния последен етап на обиколката, в който по традиция отсъства състезателния характер.

Днешният колоездачен празник, чиято кулминация бе пред стадиона на Олимпик Марсилия - "Велодром", премина под полска доминация. Боднар от тима на БОРА даде най-добро време от 28:15 минути, като остави само на секунда зад себе си сънародника си Михал Квятковски от тима на "Скай".

Трети на шест секунди остана Фрум, а след него челната десетка допълниха още Тони Мартин (Германия), Дарил Импей (ЮАР), Алберто Контадор (Испания), Никиас Арнд (Германия), Ригоберто Уран (Колумбия), Щефан Кюнг (Швейцария) и Силван Шаванел (Франция), които останаха съответно на 14, 20, 21, 28, 31, 34 и 37 секунди от победителя Боднар.

Преди последния етап в неделя общото време на Фрум е 83 часа, 55 минути и 16 секунди, като след него на 54 секунди втори в генералното класиране е Уран, трети на 2:20 минути е Ромейн Барде (Франция), а в топ 5 са още Микел Ланда (Испания) на 2:21 минути и Фабио Ару (Италия) на 3:05 минути зад лидера.

Изненада! Отмениха световния рекорд на Цанко Цанков

Преплува ли в крайна сметка Цанко 120 км по Дунав?

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова