2. Други спортове
  3. Габровски продължава да води в обиколката на Турция

Габровски продължава да води в обиколката на Турция

Българинът Ивайло Габровски запази лидерското място в генералното класиране на колоездачната Обиколка на Турция след драматичния предпоследен 7-и етап с дължина 124 километра от Кушадасъ до Измир

Българинът Ивайло Габровски запази лидерското място в генералното класиране на колоездачната Обиколка на Турция след драматичния предпоследен 7-и етап с дължина 124 километра от Кушадасъ до Измир. Първи в етапа завърши белгиецът Ильо Кейсе от отбора на КуикСтеп с време 2 часа, 52 минути, 38 секунди. Кейсе атакува първата позиция 6 километра преди финала и издържа 40 секундо бутане и падане на основната група, от която беше определена и първата тройка.

По паважа на стария град на Измир Кейсе удържа атаката Марсел Кител (Германия) и на легендата Алесандро Петаки (Италия). В днешния етап другият българин Данаил Петров, който кара за отбора на Каха Рурал, завърши на 17-о място с времето на победителя.

Също с времето на победителя завърши и Габровски, но на 26-о място, което му позволи да си запази лидерската позиция. В генералното класиране Габровски, който кара за отбора на Коня Шекерспор, води с 26 часа, 15 минути и 35 секунди. На 2-о място е Александър Дяченко (Казахстан), на 1:33 минути. Трети е другият българин- Данаил Петров, който изостава от Габровски на 1:38 минути. Един етап преди края на състезанието, Габровски остава начело в генералното класиране преди последното каране от Измир до Истанбул.

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година