2. Други спортове
  3. Габровски запази лидерската позиция след четвъртия етап

Габровски запази лидерската позиция след четвъртия етап

Българинът Ивайло Габровски запази лидерската си позиция в генералното класиране след четвъртия етап на 48-ата колоездачната обиколка на Турция

Българинът Ивайло Габровски запази лидерската си позиция в генералното класиране след четвъртия етап на 48-ата колоездачната обиколка на Турция. 34-годишният Габровски, състезател на местния отбор "Коня Торку Шекер Спор", финишира в основната група в 132-километровото трасе от Фетийе до Мармарис за 3:14.01 часа. Така петкратният шампион от Обиколката на България остана на върха с общо време 13.57.05 часа. Той запази аванса си от 1.33 минута пред Александър Дяченко (Казахстан) от "Астана" и от 1.38 минута пред друг българин Данаил Петров от отбора на "Каха Рурал", които също завършиха в основната група.

Победител в етапа стана австралиецът Марк Реншоу от "Рабобанк", който изпревари със сантиметри във финалния спринт сънародника си Матю Гос от "Грийнедж". Трети финишира Даниеле Коли (Италия) от отбора на "Тайп 1". Надпреварата продължава утре с петия 178-километров етап от Мармарис до Тургутреис. Обиколката завършва в неделя в Истанбул.

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година