2. Други спортове
  3. Габровският клуб по спортно ориентиране „Подем” спечели отборната надпревара в състезанието „С карта из Търновград”

Габровският клуб по спортно ориентиране „Подем” спечели първото място в отборното класиране в състезанието „С карта из Търновград”. В надпреварата организирана от СКО “Трапезица-1954”, ТД “Трапезица-1902” и Общината в старата столица се включиха 224 състезатели от всички възрасти.

Габровските представители взеха общо пет златни, два сребърни и един бронзов медал. Със злато се окичиха Елица Изворова при момичетата до 12 години, Мартин Понев при мъже 14, София Тотева и Васил Михайлов във възрастовата група до 20 години. Елеонора Николова пък спечели най-престижната надпревара, в елитната група при жените, като изпревари с минута националката Наталия Димитрова от Варна и с повече от седем представителката на домакините Стефания Димитрова от „Браун тим”.

Втори места в състезанието извоюваха Миглена Христова при жени 14 и Александра Николова при жени 16. Мартин Понев пък завърши трети при момчетата до 12 години. На крачка от медалите останаха Калина Драшкова /Ж12/, Бояна Илиянова /Ж16/, Петър Байданов/М16/, Климент Пенчев/ М35/,Венелин Симеонов /М40/ и Стоян Дачев/М40/, които заеха четвърти места в своите възрастови групи. Място в първите шестици намериха още Цветан Иванов, Александър Иванов, Димана Маринова, Лидия Николова и Цаньо Николов.

Победа и загуба за България на шахматната Олимпиада

Мъжете постигнаха успех в Будапеща

Цанко Цанков записа световен рекорд на 120 километра без спиране

Родният плувец взе разстоянието от село Ясен до Козлодуй за 18 часа 1 минута и 39 секунди

Николай Илиев: Никой не може да отнеме постиженията на Цанко Цанков