2. Други спортове
  3. Гърция разби Армения с 5:0 в Благоевград

Гърция разби Армения с 5:0 в Благоевград

След като вчера надигра Уелс с 5:1, днес националният отбор на Гърция победи тима на Армения с категоричното 5:0 /1:0/ и направи сериозна заявка за първото място в евроквалификационния турнир по футбзал, който се играе в зала "Скаптопара" в Благоевград.

Мачът между двата тима бе равностоен до последните две минути на първото полувреме. Тогава гръцките футболисти успяха да вкарат първия гол във вратата на коравите си съперници. През втората част гърците започнаха много активно и с две брилянтни контраатаки и красиви голове направиха бързо резултата 3:0, което в солидна степен изпари ентусиазма на арменските футболисти.

В опита си да потърсят обрат, пускайки на мястото на вратаря си полеви играч, те получиха четвърти гол, а малко по-късно резултатът набъбна до 5:0 в полза на Гърция. Така се оправда оценката, дадена вчера от треньора на българския национален отбор Венелин Иванов след нулевото равенство в първия мач на тима на България срещу Армения, който каза, че най-стойностният отбор е този на Гърция.

Малко по-късно тази вечер в зала "Скаптопара" българите играят с отбора на Уелс. Утре е почивен ден, а на 26 януари са последните мачове в турнира - Уелс - Армения (16:00 часа) и Гърция-България (18:30 часа). Турнирът се провежда под егидата на УЕФА.

Победителят от квалификационния кръг ще получи правото да играе в следващ турнир, на който ще се определят участниците в Европейското първенство по футзал.

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София

Добро представяне на българските бадминтонисти

Четири гимнастички от ансамбъла спират със спорта

Новината обяви президентът на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева

Стефани Стоева спечели титлата на международния турнир по бадминтон в София

На финала Стефани Стоева постигна успех над третата поставена Гергана Павлова

Налбантова е 4-а поставена на Световното първенство по бадминтон до 19 г.

Шампионатът ще се проведе от 7 до 13 октомври в Нанчан (Китай)

Изненада! Отмениха световния рекорд на Цанко Цанков

Преплува ли в крайна сметка Цанко 120 км по Дунав?

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова