2. Други спортове
  3. Гърция спечели Купата на нациите в Божурище

Гърция спечели Купата на нациите в Божурище

Българският състав е пети

Отборът на България зае пето място в изпитанието за Купата на нациите от Световната купа по конен спорт-прескачане на препятствия в Божурище.

Отборният приз на нациите за наградите на "Бяла карта" се завърна у нас след 7-годишно прекъсване, а наградният фонд бе 20 000 евро. Българските ездачи в състав Ангел Няголов, Антон Дацински, Венцислав Изов и Ивайло Бонев не успяха да демонстрират най-доброто от себе си и останаха последни с общ сбор от 37 наказателни точки от двата манша.

Най-елитният ни състезател Ангел Няголов, който в петък спечели индивидуалния приз в Божурище, допусна 17 наказателни точки във втория манш и не успя да помогне на тима за по-предно класиране.

Първи стана отборът на Гърция след отличен втори манш на Николина Макарона, която мина чисто през паркура и гърците станаха първи със сбор от 12 наказателни точки. Втори е съставът на Италия с 16 н.т. следват Украйна с 24, Румъния с 30 и България с 37 наказателни точки.
Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година