2. Други спортове
  3. Грациите се класираха за финала на съчетанието с пет ленти на Световната купа в Пезаро

Българският ансамбъл по художествена гимнастика за жени се класира за финала на съчетанието с пет ленти на турнира от Световната купа, категория Б в италианския град Пезаро

Българският ансамбъл по художествена гимнастика за жени се класира за финала на съчетанието с пет ленти на турнира от Световната купа, категория Б в италианския град Пезаро. Възпитаничките на Ина Ананиева допуснаха две грешки в края на изпълнението си и получиха шеста оценка от 16.850 точки. На финалите се започва от нула. Световните шампионки от българския ансамбъл са в състав Михаела Маевска-Величкова, Цветелина Стоянова, Цветелина Найденова, Ренета Камберова и Христиана Тодорова. Със същата оценка като България е и ансамбълът на Украйна.

Във временното класиране води Русия със 17.900 точки, пред Италия със 17.600, Беларус и Испания са с по 17.000 точки. На пето място е Израел с 16.900 точки, пред България и Украйна. В надпреварата участват общо 20 ансамбъла. По-късно днес те ще играят второто си съчетание с три чифта бухалки и два обръча. "Днес състезанието беше много тежко и продължи 13 часа. Момичетата от българския ансамбъл за жени допуснаха две неточности на финала, което им отреди 6-то място заедно с Украйна и класиране за финал на това съчетание.

Разликите в оценките между първите седем отбора са в рамките на около една точка. Българката Даниела Велчева ще съдийства във втория ден. Съчетанието с ленти на България е едно от най-трудните от всички композиции. Тук участват 20 ансамбъла, което е едно малко световно първенство. Очаквам в утрешния ден по-добро представяне от всички български състезателки", коментира от Пезаро генералният мениджър на БФХГ Росина Атанасова.

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната

49-годишна гимнастичка иска да участва в Лос Анджелис 2028

49-годишната Чусовитина е участвала осем пъти на Олимпийски игри

Винер обяви защо напусна президентския пост на руската художествена гимнастика

Тя е предлагала поста на олимпийската шампионка Алина Кабаева

Насар ляга под ножа след световното

Проблемите във федерацията не ме разсейват, казва звездата във вдигането на тежести

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024