2. Други спортове
  3. Хандбал: Етър стана шампион на България при жените

Хандбал: Етър стана шампион на България при жените

При мъжете Добруджа надви СКХДЮ Шумен с 31:30 и изравни серията на 2:2

Отборът на Етър'64 (Велико Търново) се наложи като гост над Бъки (Гарбово) с 42:24 (18:8) в третия мач от финалния плейоф на първенството на България по хандбал за жени. Така "виолетовите" спечелиха серията с 3:0 победи.

За победителките Соня Богданова и Ина Стоилова реализираха по 7 гола.

Етър завоюва пета титла в клубната история и направи трети пореден "дубъл", след като по-рано през сезона спечели и Купата на страната. Отборът от Велико Търново е абсолютен хегемон в България в последните три сезона, като за последно етърки загубиха мач от първенството на 27 май 2008 година от Локомотив-Металекс Билд (Варна).

В същото време, Добруджа се наложи с 31:30 след продължения над защитаващия титлата си СКХДЮ Шумен в собствената си зала в четвъртия финален мач от първенството на България по хандбал за мъже. Така тимът от Добрич изравни серията на 2:2 победи в плейофа за трофея срещу миналогодишните шампиони. Петият решителен мач е следващата събота в Шумен.

Мачът бе изключително равностоен, а редовното време завърши 22:22. На полувремето домакините водеха с два гола - 13:11. Шест секунди преди края на полувремето добруджанци имаха преднина от един гол, но далечен изстрел на Стефан Иванов доведесрещата до продължения.

Най-резултатни за Добруджа бяха Светлин Димитров и Христо Йорданов с по 8 гола.