2. Други спортове
  3. Хандбал: Интер (Благоевград) стана държавен шампион при юношите старша възраст

Хандбал: Интер (Благоевград) стана държавен шампион при юношите старша възраст

Юношите старша възраст на Интер (Благоевград) спечелиха титлата на страната по хандбал от държавното първенство, което се проведе в Благоевград в рамките на три дни

Юношите старша възраст на Интер (Благоевград) спечелиха титлата на страната по хандбал от държавното първенство, което се проведе в Благоевград в рамките на три дни. На финала възпитаниците на Софка Арабаджиева победиха с 26:24 Локомотив (Варна) и по този начин дублираха успеха си след като в началото на годината спечелиха и Купата на България.

Домакините от Благоевград получиха и голяма подкрепа от публиката, като зала "Пирин" в спортния интернат се оказа тясна да побере всички.

На полувремето двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 11:11, като преди това домакините успяха да стопят разликата от 4 гола аванс за гостите от Варна.

През втората част отново Интер трябваше да догонва в резултата, но вкрайна сметка успя да спечели финала. Две минути преди края на двубоя домакините останаха с човек по-малко заради червения картон на Васил Джукев, но въпреки това удържаха крехкия аванс от две точки.

Освен дубъл хандбалният отбор на Интер обра и индивидуалните отличия. Освен купи и медали победителите получиха и тениски, които пристигнаха чак от САЩ и са подарък от бившия възпитаник на клуба Тодор Аврамов, който сега живее там. В малкия финал за третото място отборът Боляри (Велико Търново) победи Железничар с 34:17.

На днешната церемония по награждаването на държавния шампион по хандбал бе връчена и купата на Интер за първото място при мъжете група "Б".

Благоевградчани са без загубена среща, а надеждите на всички са усилията на състезателите от Интер да бъдат възнаградени и да се намерят пари за участие в "А" група. При голмайсторите в "Б" група класацията се оглавява от Адриан Зинков от Интер с 64 гола, а за най-добър играч е избран Добрин Тунтев.

Испанец е световен шампион в бягането по часовник при мъжете до 23 години

Йордан Петров с 57-мо място

Бургас приема Европейски фестивал по гимнастика "Golden Age Gym Festival 2024"