2. Други спортове
  3. Хеседал спечели 14-ия етап от Обиколка на Испания

Хеседал спечели 14-ия етап от Обиколка на Испания

Втори на 10 секунди остана Оливер Цауг (Швейцария), а трети на 30 секунди се нареди испанецът Иманол Ервити

Канадецът Райдър Хеседал спечели 14-ия етап на колоездачната Обиколка на Испания, а представителят на домакините Алберто Контадор увеличи аванса си на върха в генералното класиране. Шампионът от Джиро Д'Италия 2012 Хеседал беше най-бърз по 200-километровото трасе от Сантандер до Ла Камперона, което включваше тежко финално изкачване от първа категория. Той завърши за 5:18:10 часа.

Втори на 10 секунди остана Оливер Цауг (Швейцария), а трети на 30 секунди се нареди испанецът Иманол Ервити. Контадор, който търси трета титла в кариерата си от Вуелтата, финишира 12-и с изоставане от 2:43 минути, но с общо време от 54:20:16 той увеличи от 20 на 42 секунди аванси на върха пред сънародника си Алехандро Валверде, който днес завърши 14-и на 3:05 минути след победителя. Британецът Крис Фруум, който е трети в генералното подреждане, се доближи със 7 секунди до Контадор, след като завърши десети днес. Шампионът от Тур дьо Франс 2013 обаче изостава на 1:13 минута зад испанеца.

Насар ляга под ножа след световното

Проблемите във федерацията не ме разсейват, казва звездата във вдигането на тежести

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024