2. Други спортове
  3. ХК Добруджа с трета поредна победа

ХК Добруджа с трета поредна победа

Продължава победният рейд на ХК "Добруджа Сплендид" в мъжката А хандбална група. Добричлии записаха трета поредна победа от началото на сезона срещу НСА. Добруджанци се откъснаха в резултата още от първите минути на мача и нито за миг не позволиха на гостите от София да застрашат преднината им.

Първото полувреме завърши при резултат 13:9 за Добруджа. През втората част авансът на домакините продължи да нараства, за да се стигне до крайното 30:23 за жълто-зелените. 250 зрители в зала "Русалка" в Добрич се насладиха на красиви отигравания от страна на своите любимци, които се отблагодариха за подкрепата с атрактивна игра. 6 попадения за ХК "Добруджа Сплендид" отбеляза Антон Ганев. По 5 пъти във вратата на НСА се разписаха Росен Колев, Светослав Божков и Борислав Борисов.

Старши треньорът на ХК "Добруджа Сплендид" Георги Андреев остана удоволетворен от играта на своя отбор в дефанзивен план, но заяви, че липсата на концентрация в атака е попречила на добричлии да победят още по-убедително.

Бургас приема Европейски фестивал по гимнастика "Golden Age Gym Festival 2024"