2. Други спортове
  3. ХК Добруджа загуби с 30:33 като гост на Меджия

ХК Добруджа загуби с 30:33 като гост на Меджия

Хандбален клуб "Добруджа Сплендид" загуби с минималното 33:30 като гост на Меджидия. За добричлии проверката бе първа, докато за румънския тим спарингът бе последен преди старта на шампионата на северната ни съседка. Въпреки че ХК Меджидия е по-напред в подготовката си за новия сезон, възпитаниците на Георги Андреев започнаха по - активно и до края на първата част поддържаха преднина от 1-2 гола, а в средата на полувремето дори резултатът бе 7:10 за гостите от Добрич.

През втората част домакините обърнаха развоя на срещата, но жълто-зелените на няколко пъти успяваха да изравнят. Едва в последната минута ХК Меджидия, участник в елитната група на Румъния - едно от най-силните първенства в Европа, реши мача с два безответни гола в края на срещата. С най-много попадения за хандбален клуб "Добруджа Сплендид" се отличи Антон Ганев - 5 гола. По три пъти се разписаха Илиян Илиев, Светлин Димитров и новото попълнение Борислов Борисов. С два гола при неофициалния си дебют за Добруджа се отчете другото ново попълнение - националът Димитър Асенов. С голяма заслуга за равностойния характер на двубоя е вратарят Явор Иванов.

ХК "Добруджа Сплендид" уреди още две контроли срещу силен тим от чужбина. За два мача в Добрич пристига носителят на купата на Косово "Кастриоти". Предстои доуточняване на датите, но проверките ще са в периода 6-10 септември. Кастриоти ще участва в турнира за КНК. В същия евротурнир се включва и Добруджа. Именно желанието за нов пробив в Европа кара добруджанци да си сверят часовника с класни отбори от чужбина.