2. Други спортове
  3. Художествена гимнастика: Русия спечели отборното при девойките за световната купа

Русия спечели отборното състезание при девойките на 24-я турнир за световната купа по художествена гимнастика в португалския град Портимао.

С оценка от 103.325 рускините се класираха пред отбора на Беларус със 100,575 точки и домакина на предстоящото европейско първенство в Бремен - Германия с 95.075 точки, предаде БТА.

България бе представена от Анастасия Кисе, която получи за бухалките си 23,250 точки - шеста оценка, както и от Стела Георгиева с 22,225 за топка - 16-а оценка и топка извън терена.
Българките останаха на осмо място с общ сбор от 91,200 точки.

Късно завърши и състезанието на първите два уреда при жените. Силвия Митева дели в квалификацията 6-7 място с Любов Черкашина (Беларус) и влиза на финалите на въже с оценка от 26,375 и на обръч с 27,100.

Другата българка - 15-годишната Мария Матева, остана назад във временното класиране след допуснати грешки на двата уреда и с изпускане на обръча извън терена.

Останалите участнички на финалите ще бъдат добре известните Кондакова и Канаева (Русия), Станюта и Черкашина (Беларус), Гараева (Азербайджан), Алина Максименко (Украйна) и израелките Нета Ривкин и Ирина Ризенсон.
Испанец е световен шампион в бягането по часовник при мъжете до 23 години

Йордан Петров с 57-мо място

Бургас приема Европейски фестивал по гимнастика "Golden Age Gym Festival 2024"