2. Други спортове
  3. Художествената ни гимнастика отново с поглед към върха

Художествената ни гимнастика отново с поглед към върха

Състезателките по художествена гимнастика Мирослава Бинева и Адела Димова спечелиха купата за артистичност при девойките старша възраст на традиционния международен турнир „Гала Париж" във френската столица в конкуренция с представителки на Франция и Испания.

Бинева и Димова бяха класирани на трето място за сложност на съчетанията и на второ в комбинираното класиране, където се добавя и оценката за артистичност.

Преди седмица българската художествена гимнастика също постигна сериозен успех. Тогава дъщерята на евродепутата Слави Бинев стана абсолютен шампион в многобоя на международния турнир в Украйна.

Ансамбълът ни за жени също се отчете с медали. "Петицата" на Илияна Раева взе злато и сребро на финалите, а на девойките бе отредено третото място. Владислава Танчева, Галина Танчева, Кристина Рангелова, Стела Султанова, Боряна Йорданова и Михаела Маевска спечелиха първото място в съчетанието с 2 въжета и 3 ленти с оценка 21,700 точки, където изпревариха представителките на  Китай, а трети остана ансамбълът на Беларус с 20,625 точки.

Момичетата от бившата съветска република обаче се окичиха със златото в надпреварата  с 5 обръча, където  България завърши на второ място с 22,650 точки. Там трети останаха представителките на световната сила номер едно в момента - Русия с 22,400 точки.

При ансамблите - девойки, България в състав Георгиева, Найденова, Елена Тодорова, Христиана Тодорова, Стоянова и Зашева се класираха трети с оценка 22,250 точки, след Русия с 25,275 точки и Беларус с 23,900 точки.

В индивидуалното състезание Биляна Проданова бе класирана на седмо място след 23,900 точки на въже, 22,950 точки на обръч и 23,650 точки за топка.
На всичките четири уреда победителка стана олимпийската шампионка Евгения Канаева (Рус).
Победа и загуба за България на шахматната Олимпиада

Мъжете постигнаха успех в Будапеща

Цанко Цанков записа световен рекорд на 120 километра без спиране

Родният плувец взе разстоянието от село Ясен до Козлодуй за 18 часа 1 минута и 39 секунди

Николай Илиев: Никой не може да отнеме постиженията на Цанко Цанков