3. И световният шампион на прага на елиминацията в „Крусибъл”

И световният шампион на прага на елиминацията в „Крусибъл”

Нийл Робъртсън е първият четвъртфиналист на тазгодишния световен шампионат

И световният шампион на прага на  елиминацията в „Крусибъл”
Световният шампион Джон Хигинс е на път да сдаде титлата си още след 2-ия кръг на тазгодишния шампионат на планетата, след като е на само фрейм от отпадането в двубоя си срещу Стивън Хендри. След днешните две изиграни сесии от тази среща Хендри води с убедителното 12-4 и е изключително близо до класиране в топ 8 на надпреварата за пръв път от 2009-а година.

Иначе за Джон Хигинс остава минималната утеха, че днес постигна своя юбилеен сенчъри брейк номер 500 в състезателната си кариера. 7-кратният световен шампион Хендри също се отличи с една „стотачка” оформяйки общия им брой в кариерата си на 775.
Австралиецът Нийл Робъртсън пък се превърна в първия четвръртфиналист на тазгодишното световно първенство след победа с 13-9 фрейма над квалификанта Дейв Гилбърт.

Като цяло срещата бе доста равностойна, но 6-ият поставен в схемата Робъртсън бе по-стабилен във важните моменти и заслужено се поздрави с успеха. В спора за класиране за полуфиналите шампионът в Шефийлд от 2010-а година ще чака победителя от сблъсъка между Рони О’Съливан и Марк Уилямс.

В останалите две срещи от днешния ден Стивън Магуайър поведе с 11-5 на Джо Пери, а Райън Дей взе преднина от 6-2 фрейма срещу китаеца Цао Юпън.

Съботният ден се очертава да бъде доста интригуващ, тъй като ще видим Рони О’Съливан и Джд Тръмп в действие, съответно срещу Марк Уилямс и Алистър Картър.

Влади Николов
Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година