2. Други спортове
  3. Иън Торп не успя да се класира за финалите

Иън Торп не успя да се класира за финалите

Австалиецът остана 15-и в сериите на 100 метра свободен стил и 9-и на 100 метра съчетано плуване

Австралиецът Иън Торп не успя да се класира за финалите на 100 метра свободен стил и на 100 метра съчетано плуване на турнира от Световната купа в 25-метров басейн в Пекин.

29-годишният Торп остана 15-и в сериите на 100 метра свободен стил с време 50,21 секунди, на 2,1 секунди зад най-бързия Кайл Ричардсън също от Австралия.

На 100 метра съчетано плуване той завърши девети с 56,70 секунди и остана само на 2 стотни от финала. Първи в сериите на дисциплината отново беше Ричардсън с 54,77.

Торп се завърна в плуването след 5-годишно отказване от спорта през уикенда в Сингапур.

"Всичко е наред. Не се представих по най-добрия начин в сериите, но все пак за първи път от десет години се състезавам в малък (25-метров) басейн", коментира Торп.

Той се опитва да намери място в националния отбор на Австралия за Игрите в Лондон'2012.

В кариерата си Торп има 5 олимпийски и 11 световни титли, както и поставени 13 световни рекорда.
Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година