2. Други спортове
  3. Илейн Томпсън и Макс Верстапен са спортисти №1 в света за 2022 година

Илейн Томпсън и Макс Верстапен са спортисти №1 в света за 2022 година

Националният тим по футбол на Италия беше обявен за отбор на годината след спечелването на Европейското първенство.

Световният шампион във Формула 1 Макс Верстапен беше избран за „Спортист на годината“ на наградите Laureus World Sports Awards 2022, а при дамите призът е за спринтьорката от Ямайка Илейн Томпсън-Хера, която триумфира със златото на 100, 200 и 4х100 метра на Олимпийските игри в Токио.

Илейн Томпсън-Хера изпревари Ашли Барти, Алисън Филикс, Кейти Ледецки, Ема Маккеън и Алексия Путелас, за да спечели престижната награда.

Тенисистката Ема Радукану беше избрана за номер 1 за пробив на годината. 19-годишната състезателка постигна изненадваща победа на US Open през изминалия сезон. Ема Радукану стана първата тенисистка, спечелила титла от Големия шлем, тръгнала от квалификациите.

Суперзвездата в американския футбол Том Брейди взе наградата за цялостен принос. Той е считан за най-добрия куотърбек на всички времена, триумфирал рекордните седем пъти на финала в шампионата - Супербоул.

Нападателят на Байерн Мюнхен и Полша Роберт Левандовски заслужи приза за изключителни постижения, а състезателят от MotoGP Валентино Роси - наградата за спортна икона.

Световните награди Laureus се връчват всяка година за най-добрите постижения в спорта.

Николай Илиев: Никой не може да отнеме постиженията на Цанко Цанков