2. Други спортове
  3. Интер-Академик записа трета победа от началото на сезона

Интер-Академик записа трета победа от началото на сезона

Възпитаниците на Софка Арабаджиева победиха като гост 26:20 отборът на Левски, съобщи кореспондент на Novsport.com

Хандбалният отбор на Интер-Академик записа трета поредна в първенството на „А” група, съобщи кореспондент на Novsport.com.

Възпитаниците на Софка Арабаджиева победиха като гост 26:20 отборът на Левски в село Българене. На почивката благоевградчани водеха с 9:12 .

Преди това Интер-Академик победи последователно НСА в София и Локомотив (Варна) в залата на ЮЗУ и продължава да оглавява класирането в групата.

Адриан Зинков се отчете с най-много голове за победата срещу Левски -7, Васил Джукев вкара 6, а Лъчезар Стоянов и Добрин Тунтев добавиха по 4 гола за успеха.

Добри думи заслужава и вратарят Никола Радойчев за добрите си намеси под рамката. Игрови минути записа и Лазар Иванов, който наскоро се завърна от САЩ и пропусна подготовката на отбора.

Червен картон в мача получи Васил Джукев, а треньорката Софка Арабаджиева видя жълти цвят заради оспорване на съдийско решение. На 29 октомври Интер-Академик пак е гост, този път на Осъм (Ловеч).

На 5 ноември благоевградчани почиват заради отказването на Локомотив (ГО), а на 12 ноември предстои гостуване на ЦСКА. Следващия мач на Интер-Академик в собствената зала е на 26 ноември срещу Шумен.

Резултати:
ХК Спартак – ХК ЦСКА - 36-20 (16:12)
ХК Левски – ХК Интер-Академик - 20:26 (9:12)

Днес, от 18:30 часа:
ХК Локомотив – ХК Осъм
ХК НСА - почива

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година