2. Други спортове
  3. Интер (Благоевград) е новият носител на Купата на България

Интер (Благоевград) е новият носител на Купата на България

Интер (Благоевград) е новият носител на Купата на България по хандбал за юноши старша възраст.

На финала възпитаниците на треньора Софка Арабаджиева победиха в собствената си зала Локомотив (Варна) с 15:13, след като губеха на почивката с 6:7. С най-много попадения седем за победителите се отчете Стоил Радойчев.

В малкия финал Боляри (Велико Търново) победи с 17:14 Стови Труд (Пловдив) в спора за третото място.

Пирин (ГД) победи Калиакра (Каварна) с 19:10 в мач за петото място, а Железничар (Сф) се наложи с 15:9 над Русе за предпоследното седмо място в класирането.

Първите четири отбора на финала получиха купи, които връчи бившият треньор на националния отбор-жени Съби Дойчинов. Домакин на двубоите от този турнир в рамките на два последователни дни бе зала "Пирин" в Благоевград.

Испанец е световен шампион в бягането по часовник при мъжете до 23 години

Йордан Петров с 57-мо място

Бургас приема Европейски фестивал по гимнастика "Golden Age Gym Festival 2024"