2. Други спортове
  3. Испания стана световен шампион по хандбал за мъже

Испания стана световен шампион по хандбал за мъже

Испанците печелят световната титла за втори път след триумфа им през 2005 година

Испания стана световен шампион по хандбал за мъже след победа на финала над Дания с 35:19 в Барселона. Европейският шампион Дания бе единственият непобеден отбор на турнира до финала, но изненадващо бе тотално надигран от домакините. Испанците успяха да неутрализират голмайстора на турнира Андерс Егерт Йенсен и не дадоха шансове на датчаните.

Още на почивката домакините водеха с 18:10, а в началото на второто полувреме вкараха осем безответни гола и рано-рано си осигуриха победата за радост на 13 000 фенове в залата. Хоан Канеяс се отличи със седем гола за Испания, Валеро Ривера добави шест, а Хулен Агинагалде и Хорхе Македа вкараха по пет. Вратарят на тима Арпад Стербик спаси 14 удара към вратата на Испания.

Испанците печелят световната титла за втори път след триумфа им през 2005 година. Дания пък губи трети финал на световно първенство след 1967 и 2011 година.

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София

Добро представяне на българските бадминтонисти

Четири гимнастички от ансамбъла спират със спорта

Новината обяви президентът на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева

Стефани Стоева спечели титлата на международния турнир по бадминтон в София

На финала Стефани Стоева постигна успех над третата поставена Гергана Павлова

Налбантова е 4-а поставена на Световното първенство по бадминтон до 19 г.

Шампионатът ще се проведе от 7 до 13 октомври в Нанчан (Китай)

Изненада! Отмениха световния рекорд на Цанко Цанков

Преплува ли в крайна сметка Цанко 120 км по Дунав?

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова