2. Други спортове
  3. Иван Чепаринов спечели титлата предсрочно

Иван Чепаринов спечели титлата предсрочно

Поставеният под номер 1 Чепаринов победи с белите фигури Момчил Николов в предпоследния десети кръг и събра 9,0 точки

Гросмайстор Иван Чепаринов си осигури титлата кръг преди края на държавното индивидуално първенство по шахмат в Панагюрище.

Поставеният под номер 1 Чепаринов победи с белите фигури Момчил Николов в предпоследния десети кръг и събра 9,0 точки. Така той триумфира за трети път в шампионата след 2004 и 2005 година и заслужи 2500 лева от наградния фонд.

Вторият в подреждането гросмайстор Красимир Русев също постигна успех, след като надделя с черните над Николай Милчев, но със 7,5 точки вече няма шансове да атакува първото място. Гросмайстор Васил Спасов остана трети със 7,0 точки след победа с белите над Ивайло Енчев.

Миналогодишният шампион гросмайстор Юлиян Радулски завърши реми с черните с гросмайстор Владимир Петков и заема осмото място в класирането с 4,5 точки.

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година