2. Други спортове
  3. Иван Чепаринов спечели титлата в Панагюрище без загуба

Иван Чепаринов спечели титлата в Панагюрище без загуба

росмайстор Иван Чепаринов спечели титлата на Държавното индивидуално първенство по шахмат в Панагюрище. Поставеният под номер 1 Чепаринов, който още вчера си гарантира първото място, победи с черните фигури Димитър Мархолев в последния 11-и кръг и завърши надпреварата без загуба с актив от 10,0 точки. Така той триумфира за трети път в шампионата след 2004 и 2005 година и заслужи 2500 лева от наградния фонд.

Гросмайстор Красимир Русев си осигури второто място в крайното класиране с 8,5 точки след победа днес с белите над Александър Делчев. Трети със 7,5 точки се нареди гросмайстор Васил Спасов, който завърши с реми с белите срещу гросмайстор Владимир Петков. Миналогодишният шампион гросмайстор Юлиян Радулски победи с белите Петър Арнаудов и завърши шесто в крайното класиране с 5,5 точки.

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година